0

CIA Suikastleri

ABD Kirli Çamaşırlarını Açığa Çıkaranları Bir Şekilde Susturuyor

ABD’li  gazeteci ve bağımsız araştırmacı Gary Webb’in  Aralık 2004’teki “intiharı” oldukça şüpheliydi. Nikaragua’daki “kontraslar”la CIA ilişkilerini gösteren, kokain üretiminin finanse edilmesi, ABD’nin güney eyaletlerine getirilerek satışını CIA’nin nasıl kontrol ettiğini ortaya çıkaran makaleleri bir araya getirerek 1996 yılında “Gizli İttifak” (Dark Alliance)  adlı röportajı yayınladı. Sonra bu roportaj kitap haline geldi.[1] Gary Webb’in, hayatı boyunca solak olmasına rağmen güya sağ eli ile kendi kafasına iki kurşun sıkarak “intihar” ettiği bildirildi. ABD ve CIA’nın kirli çamaşırlarını ortaya koyması onun sonunu getirmişti.[2]

 

Bir başka araştırmacı, CIA sivil uçak pilotu Phillip Marshall, en çok satan: “Yanlış bayrak altında operasyon: Bush, Cheney ve Suudi Arabistan 11 Eylül sonrası nasıl Yeni Dünya Düzeni kurdular [3]adlı kitabın yazarıydı. Bu kitabında o, ABD yönetiminin 11 Eylül saldırılarını nasıl düzenlediğini ortaya koydu. Marshall 10 yıl üzerinde çalıştığı ve George Bush’un Suudi istihbaratı ile ilişkileri ispat eden “En büyük yalan: 11 Eylül 2001 ve teröre karşı mücadele” adlı kitabını bitirmek üzereydi. Ölümünden kısa bir süre önce, Marshall arkadaşlarına, hükümet üyeleri konusunda bazı ifşa edici bilgilere sahip olduğunu anlatmıştı.

 

Şubat 2013 yılında  54 yaşındaki Philip Marshall 14 ve 17 yaşındaki çocuklarını ve  köpeğini öldürdü  daha sonra da  intihar etti[4] olarak kayıtlara geçti. ABD’li eski istihbarat ajanı (US National Security Agency Officer) Wayne Madsen’e göre  Phillip Marshall CIA’nın uyuşturucu kaçakcılarıyla işbirliği yapmasını ve 11 Eylül terör saldırısının arkasındaki gerçekleri ortaya çıkardığı için öldürülmüştü. [5] Bu konudaki ölüm listeleri uzar gider. Çok uluslu şirketlerin yürüttükleri politikaya uyum sergilemeyen veya onları ifşa edenler her an işten atılabilir, takip edilebilir veya öldürülebilir. [6] ABD ve CIA kendi kirli çamaşırlarını açığa çıkaranları hiç affetmiyor. Buna kendi vatandaşları da dahil.

 

CIA ve taşaronları vasıtasıyla karşıtlarını  ortadan bir şekilde kaldırıyor. Kimi kaza, kimi ani beyin ve kalp krizi kimi intihar süsü verilerek yok ediliyor.  O kadar acımasızlar ki bazılarına intihar süsü vermek ve bunun inandırıcı olması için o kişiyi top yekün ailesi hatta evcil hayvanlarıyla  birlikte yok ediyorlar. Demokrasi havariliğini elinden bırakmayanlar bütün dünyada insanları uyandırmaya çalışan temiz aydın ve cesur insanlar için büyük bir tehlike kaynağı oluşturuyorlar.  Aslında yalnız bunları ifşa edenler değil ABD halkı da dahil bütün insanlık bu acımasız güçlerin tehdidi  altında yaşıyor,  çoğu kimsenin de bundan haberi yok.

 

“Investmentwatch” web sayfası 13 Şubat 2015’te  12-13 Şubat 2015 arası 24 saat içinde ABD’de dört gazetecinin öldüğüne dikkat çekti. (biri yaralanmıştı) [7] Şubat’ta iki gün içinde NBC, CBS  ve New York Times’dan.  Ned Colt, Bob Simon ve Davis Carr adındaki üç Amerikalı gazeteci ansızın öldü. Bir diğer gazeteci olan Bob Hager ise yaptığı trafik kazası sonucu ölümden döndü.

-Ned Colt “NBC” muhabiri idi. Irak savaşıyla ilgili röportajlar yapan Ned Colt bir süre orada esir olarak tutulmuştu. 12 Şubat’ taki ölümü ise beyin kanaması sonucu gerçekleşti.

-Ünlü araştırmacı, “CBS” muhabiri Bob Simon da aynı gün yani 13 Şubat’ta trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

-David Carr, uzun yıllar “New York Times’da çalışan bir meşhur gazeteciydi. Eski CIA çalışanı, Amerika gizli servislerini ifşa eden sızıntıları ile gündeme gelmiş Edward Snowden’le yaptığı röportajın hemen sonrasında 13 Şubat’ta  hayatını kaybetti.

-Trafik kazasında yaralanan Bob Hager  da Irak’ta militanlar tarafından esir edilmiş fakat daha sonra serbest bırakılmıştı.

 

17 Ocak 2015’te, ABD’de daha vizyona girmeden büyük yankı uyandıran “Gri devlet” filminin yönetmeni ve yapımcısı 29 yaşındaki David Crowley’in cesedi bulundu. Yanında 28 yaşındaki  eşi ve 5 yaşındaki kızının da cesedi vardı. Hepsi kurşuna dizilerek öldürülmüşlerdi. Olay yerinde bulunan delillere göre, Irak ve Afganistan savaşları gazisi Crowley’in güya eşini ve kızını katlettiği, daha sonra da intihar ettiği sonucuna ulaşıldı. Fakat Dacota polis dairesinden “ölüm olayının şaibeli” olduğu ve soruşturmanın sürdürüleceği belirtildi.[8] Olayın intihar olmasından yalnız polis değil Crowley’in yakınları da kuşkulanmaktadırlar. Çoğu gözlemciler Crowley’in ve ailesinin ölümünün onun yaptığı son proje ile doğrudan ilgili olduğunu ve yapılanın sanki bir ceza olduğunu varsayıyorlar.

 

David Crowley son yıllarda yönetmeni olduğu “Grey State” (Gri Devlet) filminin konsepti üzerinde çalışmaktaydı. Filmi yapmak için bir sponsor bulamadı çevresinden topladığı 61 bin dolar gibi küçük bir bütçeyle filmi yaptı. [9]Filmin konusu,  ABD’nin giderek sert ve yozlaşmış engizisyon ve polis devleti olma sürecidir. ..“Gri devlet” her bir vatandaşını izler ve gözlemler, mevcut rejimi sorgulama cüretinde bulunan her bir Amerikalının evine istediği zaman girebilen özel askeri timler bulundurur. Film çok uluslu şirketlerin diktatörlüğüne karşı bir “meydan okuyan ve bu gerçekleri anlatan bir film. Nitekim filmin yaratıcılarına göre halkların düşmanları çok uluslu şirketler ve onların kuklası haline gelmiş olan modern devletlerdir.[10]

Yönetmenin intiharı ile ilgili resmi açıklamayı arkadaşları, meslektaşları ve yakın akrabaları reddetmekteler. Onlara göre, Crowley çevresi tarafından ciddi bir desteğe sahipti, ailesini çok seviyordu. Crowley, Irak ve Afganistan savaşlarına katılmıştı. Peki, hayatını tuhaf bir şekilde kaybeden Amerikalı vatansever araştırmacı bir tek Crowley midir? Hayır. Gerçekleri söylemekten korkmayan ve hayatlarını şüpheli bir şekilde kaybeden Amerikalı araştırmacıların listesi oldukça uzundur.

 

 

 

 

 

 

[1] Gary Webb, Dark Alliance: The CIA, the Contras, and the Crack Cocaine Explosion(New York: Seven Stories Press. 1998)

[2] Nick Schou, Kill the Messenger: How the CIA’s Crack Cocaine Controversy Destroyed Gary Webb. (New York: Nation Books. 2006)

[3] Phillip Marshall,False Flag 911: How Bush, Cheney and the Saudis Created the Post-911 World ( New York: Book Surge Publ. 2008)

[4] Rachel Quigley, Former airline pilot and conspiracy theorist ‘shot dead his two teenage children and his dog before turning the gun on himself’ Daily Mail, 07.02.2013

[5] Alex Jones, CIA Killed Phillip Marshall for Leaking 9/11 Secrets: Dr. Kevin Barrett, Infowars.com 05.03.2013

 

[6] DR. Fuad Hilalov, Gri Devlet, Aydınlık, 26.03.2015

[7] 4 US journalists dead past 24 hours — in the US! Investment Watch, 13.02.2015                                http://investmentwatchblog.com/4-us-journalists-dead-past-24-hours-in-the-us/

[8] Wills Robinson, Gun-enthusiast, his dietitian wife and their five-year-old daughter lay dead from murder-suicide in their suburban home for weeks  before neighbors discovered them, Daily Mail, 18.01.2015

[9] Amanda Warren, Gray State Film Family Killed, Labeled Murder Suicide Dead for Weeks, Activist Post, 19.01.2015

[10] Senarist Guillermi Jimenez, Irak ve Afganistan Savaşları gazilerinin devletin anayasaya aykırı ve savaşa karşı olan görüşlerini aktaran “oathkeeper.org” web sayfasının kurucuları Stewart Rodos ve Stieve Rodos’da “Gri devlet” projesini açıkca destekleyenler arasındaydılar. Onlara göre, NDAA – National Defence Autorization Law (Milli Savunma Yasası) – Amerikan vatandaşlarına savaş ilanından başka bir şey değildir. 2001 yılında Başkan Obama tarafından imzalanmış olan söz konusu yasa terörizm konusunda en ufak şüphe yüzünden, asker ve polise ABD ve diğer ülke vatandaşlarını hiçbirresmi suçlama veya yargılama olmadan hapse atma veya infaz etme hakkı tanımaktadır. Günümüzde bu varsayımlarla yüzlerce ABD vatandaşı hapislerde çürümektedir.

İsmail Tokalak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir